Latvija bez paskaidrojuma izraida Pakistānas studentu Latvijas muslimu intervijas, Muslimu pasaule

Pārpublicēts no: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/570287-latvija_bez_paskaidrojuma_izraida_pakistanas_studentu

570287_506x285Pakistānas pilsonim Mansūram Ikbalam, kurš Rīgā mācās un ir izveidojis savu kebabu biznesu, piecu dienu laikā jāatstāj Latvija. Viņam netiek pagarināta uzturēšanās atļauja, pamatojoties uz kompetentu iestāžu, visticamāk, Drošības policijas atzinumu. Pats uzņēmējs, tāpat kā viņa draugi, ir šokā. Viņš maksā nodokļus, nav bijis iesaistīts nelegālās darbībās, tāpēc šāda izraidīšana viņu pārsteidz, pirmdien vēstīja LTV «Panorāma».

Mansūram Ikbalam jāatstāj Latvija, studijas un bizness, jo, vēloties pagarināt savu uzturēšanās laiku šeit, saņēmis atteikumu. «Pirms trim dienām saņēmu vēstuli no [Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes], ka man nekavējoties jāatstāj Latvija.

Man dotas piecas dienas laika. Es tiešām nezinu iemeslu. Esmu parasts cilvēks, neesmu iesaistīts sliktās vai nelegālās darbībās,» saka Mansūrs.

Mansūrs Latvijā ieradās pirms diviem gadiem. Sāka studijas Rīgas Tehniskajā universitātē, vēlāk pārgāja uz Latvijas Biznesa koledžu. Paralēli sāka tirgot kebabus, tagad savā uzņēmumā nodarbinot septiņus cilvēkus. Lai iegūtu diplomu, priekšā vēl divi studiju gadi.

«Esmu students un uzņēmējs reizē. Ieguldīju savu naudu te, bet tā reizē ir laba iespēja studēt uzņēmējdarbību un strādāt šajā jomā,» stāsta Mansūrs.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē konkrēto gadījumu komentēt atsakās, balstoties uz personas datu neizpaušanu. Taču pieļauj, ka atteikums balstīts uz kādu no likuma 20 punktiem, kuros ietverta lojalitāte pret mītnes valsti, tostarp nodokļu maksāšana un citas lietas.

Šādu atteikumu nebūt nav daudz, piemēram, pērn izsniegtas 5130 uzturēšanās atļaujas, 0,6% gadījumu atteikts.

Parādu Mansūram nav, visus nodokļus esot samaksājis. Atteikuma vēstulē minēts, ka uzturēšanās atļauja netiek izsniegta, pamatojoties uz kompetentas valsts iestādes vēstuli.

Mansūrs ir musulmanis un regulāri apmeklē mošeju. Kad viņš reiz iztaujāts policijā, kas gan noticis pirms iepriekšējās atļaujas pieprasīšanas, darbinieki uzdevuši daudz jautājumu arī par reliģisko piederību un ticību.

Mansūra biznesa partnere Linda atzīst, ka nezina, vai iemesli meklējami reliģijā, taču uzskata – lai tik pēkšņi izraidītu, iemeslam jābūt kaut kam ārkārtējam.

Savā atbildē Latvijas Televīzijai Drošības policija gan atzīst, ka ir viena no kompetentajām valsts iestādēm, kas var sniegt atzinumu, nevis pieņem lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai noraidīšanu ārzemniekiem. Pēc likuma to veic iekšlietu ministrs vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, tāpēc Drošības policija atturēsies no komentāriem par uzturēšanās atļaujas pagarinājuma atteikšanu minētajai personai.

Latvijas musulmaņi un notiekošais islāma atbalstītāju pasākumos regulāri nonāk Drošības policijas redzeslokā. Arī tās publiskajos ziņojumos teikts, ka ciešā saite ar Persijas līča valstu organizācijām Latvijas musulmaņus var pievērst radikālākiem reliģiskiem uzskatiem. Tikmēr

Mansūrs atteikumu sola pārsūdzēt tiesā.  • Atstāt komentāru