Bārdainie un blondīne Pielūgsme, Zināšanas

learnBrāļi bieži jautā: cik ilgā laikā var iemācīties arābu valodu? Un katrreiz es nezinu, kā atbildēt uz šo jautājumu. Viss taču ir tik relatīvs. Var trīs mēnešos iemācīties sarunāties, var arī trīs gados neko neiemācīties. Vērā jāņem ir daudz faktoru: cilvēka spējas, laiks, kas tiek veltīts mācībām… bet kā vissvarīgākais – centība. Sekojošas dzīves situācijas palīdzēs izprast centības nozīmi.

Pirmā situācija

Jauna meitene. Blondīne. Nekaunīgi ģērbusies. Ar lielu sarkanu somu. Tāla no jebkā arābiska un vēl jo vairāk – no islāma. Kādu dienu viņa visu pamet, piebāž savu sarkano somu ar dažādiem grabuļiem un lido uz Ēģipti. Apmetas greznā viesnīcā Vidusjūras krastā. Uzvelk peldkostīmu un dodas pludmales virzienā. Līdzi – tikai dvielis un sarkanā soma. Nonāk pie lapenes. Atgāžas krēslā un vandās pa somu. Starp daudziem niekiem atrod arābu valodas vārdnīcu un ēģiptiešu avīzi…

Paiet mēnesis. Viņa lasa arābu presi, lieliski tiek galā ar vārdnīcu un itin viegli intervē vietējos revolucionārus.

Kāpēc? Kā?

Vienkārši: viņa bija centīga.

Kāpēc?

Lai strādātu. Lai būtu pieprasīta žurnāliste. Lai cilvēki viņu pazītu.

Otrā situācija

Jauns muslims ar bārdu. Četrpadsmit gadsimtus pirms viņa dzimšanas tika saņemts Vēstījums, ar kuru pasauļu Kungs vēršas pie viņa caur labāko no Visaugstākā radībām. Vēstījums no debesu un zemes Radītāja. No Visuzinošā, kas pārzina gan slēpto, gan redzamo. Atdzīvinātāja un Nonāvētāja. Labumu Dodošā un to Atņemošā. No Kura atkarīgs ikkatra cilvēka liktenis. Tiesas dienas Pavēlnieka. No Tā, kurš soda ar elli vai apbalvo ar paradīzi, katru, kas sekos Viņa pēdējai Grāmatai – lejup sūtītai skaidrā arābu valodā.

Paiet gads pēc gada. Ziemu nomaina ziema. Bet bārdainais muslims joprojām jautā: “Interesanti, cik ilgā laikā var iemācīties arābu valodu?”

Kāpēc?!

Tāpēc, ka tev to nevajag, brāli.

————————————

Raksta autors: Abdulmumīns Gadžijevs; avots: islamcivil.ru

   • Komentāri

    1. ss

      Es nedela reizi stundu eju pie skolotaja u n 2 menesos vareju jau izlasit so to vienkarsu. Un izlasiju jau no Korana arii pirmo vardu.

    Atstāt komentāru