Nemīlam Valentīndienu Muslimu pasaule, Pasaulē

_94626034_pakistanvalentinesepaPakistānas galvaspilsēta aizliedz Valentīndienas svinēšanu

Pakistānas tiesa aizliedza publiski svinēt Valentīndienu valsts galvaspilsētā Islamabadā, pamatojot šo lēmumu ar to, ka šie svētki nav daļa no muslimu kultūras.

Islamabadas Augstā Tiesa aizliedza jebkādu Valentīndienas atzīmēšanu valsts iestādēs un publiskās telpās – lēmums stājās spēkā nekavējoties. Medijiem tika noteikts nereklamēt un nerādīt Valentīdnienas pasākumus.

Šāda pavēle nāca kā atbilde uz privātu petīciju, kura pastāvēja uz to, ka Valentīndiena ir pretstatā islāma mācībām. Saskaņā ar Dawn laikrakstu, petīcijā bija pausts, ka ar saukli paust un vairot mīlestību, šie svētki popularizē amoralitāti, atkailināšanos un nepiedienīgu uzvedību.

Pēdējās desmitgades laikā, Valentīndiena guvusi popularitāti vairākās Pakistānas pilsētās, bet reliģiskās grupas to asociē ar morāles pagrimumu.

Aizliegums neattiecas uz veikaliem un restorāniem, taču šī ir pirmā reize, kad galvaspilsētā ir noteikts šāds likums.

Šis lēmums ir nācis gadu pēc tam, kad Pakistānas prezidents Mamnūns Huseins (Mamnoon Hussain) teica, ka no Valentīndienas ir jāizvairās, nosaucot to par Rietumu tradīciju, kas nav Pakistānas kultūras daļa.

Ir bijuši arī citi vietēja rakstura aizliegumi. Pagājušajā gadā Kohat, kas atrodas Pakistānas ziemeļrietumos, aizliedza pārdot Valentīndienas kartiņas, rotājumus un citas preces, un Pešāvaras vietējā valdība aizliedza šīs dienas svinēšanu.

__________________________

Sagatavots pēc BBC materiāliem; avots: http://www.bbc.com/news/world-asia-38958999  • Atstāt komentāru